Menu Zavrieť

ŠKOLA ZOTAVENIA: Škola, ktorú máme radi, je už na Slovensku

Škola zotavenia je bezpečné a pritom pestré, rozmanité miesto, kde osobná skúsenosť s duševným ochorením je rovnako hodnotná ako skúsenosť odborná. Pripravujeme prvé bezplatné kurzy pre každého!

pixabay.com

Ako zlepšiť starostlivosť a povedomie o duševnom zdraví?

Predstavte si rozkvitnutú lúku. Vidíte jej pestrosť a rozmanitosť, cítite jej vôňu a vnímate jej farby. Je rovnaká ako všetky, ktoré ste doteraz videli. Ak sa však pozriete zblízka vidíte jej jedinečnosť, ktorú je potrebné rozvíjať, o ktorú je potrebné starať sa.

Takto si predstavujeme Školu zotavenia. Bezpečné a pritom pestré, rozmanité a jedinečné miesto, kde osobná skúsenosť s duševným ochorením je rovnako hodnotná a prínosná ako skúsenosť odborná. Presne takáto je prvá Škola zotavenia na Slovensku.

Projekt Školy zotavenia začal nadobúdať reálne kontúry v septembri minulého roku. Práve vtedy, malý tím nadšených ľudí začal stavať prvé tehličky tejto unikátnej školy.

V súčasnosti intenzívne pracujeme na tematickom zameraní jednotlivých kurzov. Na tvorbe kurzov pracujeme spoločne bez rozdielu osobnej alebo odbornej skúsenosti. Pripravované kurzy práve nadobúdajú svoju finálnu podobu. Budeme sa v nich venovať podpore zotavenia, starostlivosti o seba a bezpečiu.

Pripravujeme pre vás aj oddychové a „spomaľovacie“ kurzy, pri ktorých zabudnete na čas.
Veríme, že vás nakazíme nadšením a radosťou, s ktorou sa príprave kurzov venujeme.

Na miesto, kde sme teraz, by sme nepricestovali bez skvelých sprievodcov zo susednej Českej republiky. Pomáhajú nám správne ukladať tehličky našej Školy zotavenia. Ukazujú nám svetlo na ceste, učia nás ako bezpečne prejsť ostré zákruty. Ukazujú nám ako byť vzájomnou inšpiráciou. Ale hlavne sú naši prví, najväčší fanúšikovia.

Môžeme byť pre seba vzájomnou inšpiráciou

Každý z nás si zažil svoje ťažké chvíle a život mu ponúkol prežitie rôznych skúseností. Škola zotavenia je majákom nádeje a nekonečnej studne inšpirácie pre samotných študentov a lektorov.

Prvé kurzy a programy Školy zotavenia vám ponúkneme už v marci 2023. Budú bezplatné a budú otvorené pre všetkých, pre ľudí so skúsenosťou s duševným ochorením, pre odborníkov, pre príbuzných ľudí so skúsenosťou s duševným ochorením, pre ľudí, ktorých téma duševného zdravia „len“ zaujíma.

Chceme, aby Škola zotavenia bola pilotným projektom, ktorý bude mať pokračovanie

Našim prvým cieľom je ukotviť Školu zotavenia v systéme podpory pre ľudí so skúsenosťou s duševným ochorením a uchádzať sa o systematické a dlhodobo udržateľné financovanie z verejných zdrojov.

Druhým cieľom je budovať Školu zotavenia ako prenositeľný koncept a byť pripravení zdieľať svoju skúsenosť a podporovať iniciatívu tých, ktorí by uvažovali o jej založení v iných častiach Slovenska.

Viac informácií o Škole zotavenia nájdete na webe OZ Nájdi sa.

Novinky môžete sledovať na FB profile OZ Nájdi sa, FB profile Školy zotaveniaInstagrame Školy zotavenia.

Projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. 

Sprostredkuje a riadi: www.esf.gov.sk

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *