Menu Zavrieť

Ako nám bolo v Prahe? Absolvovali sme kurz Zotavení a navštívili Peer klub v Bohniciach

Minulý rok nás stovežatá Praha privítala s otvorenou náručou a my sme sa vzdelávali v koncepte Školy zotavenia a zisťovali sme, ako funguje jedna z najprestížnejších psychiatrických nemocníc u našich západných susedov.  

Ihneď po príchode na Hlavní nádraží sme zamierili do Peer klubu v Psychiatrickej nemocnici Bohnice. V peer klube pracujú ľudia so skúsenosťou s duševným ochorením. Svojim bohatým programom a aktivitami ponúka pacientom pomocnú ruku a možnosti, ako efektívne tráviť svoj voľný čas pri ozdravnom procese. K dispozícii je knižnica, X box, počítače a množstvo ďalších aktivít, ako sa môžu klienti realizovať.

Divadelný klub, kaviareň ako chránená dielňa alebo útulok pre mačky sú len zlomkom toho, čo nemocnica ponúka. Napadlo mi, keby sa aj u nás lepšie prepojila zdravotná starostlivosť o ľudí s ochranou, respektíve starostlivosťou o zvieratá.

Peer klub v Bohniciach.

Na druhý deň sme absolvovali kurz Zotavení

Kurzy Školy zotavenia ponúkajú návštevníkom užitočný program a dostatok občerstvenia.

Celý kurz bol úplne skvelý po všetkých stránkach. Obsah bol nápaditý a dynamický a účastníci boli sympatickí ľudia. Počas kurzu sme mali hudobnú vsuvku s piesňou, rozhovory, prezentácie a pútavé videá.

Oceňujem aj veľký priestor pre oddych, prestávky, kuchynku s čajom a kávou a skvelými sušienkami. Pokiaľ niekto potreboval, mohol si aj uprostred kurzu spraviť prestávku. (Pre mňa je to veľmi dôležité!)

Súčasťou kurzov bývajú aj pracovné listy a prezentácie.

V rámci tohto si vysoko cením prístup k hosťujúcemu peer konzultantovi, ktorý pred odprezentovaním svojho osobného príbehu na chvíľu stratil odvahu, a tak sme namiesto jeho prezentácie pozerali ďalšie video. Potom znova chytil druhý dych a svoj hlboký príbeh nám odprezentoval.

Celá skupina prijala jeho zaváhanie úplne bez problémov. (Toto je vo všeobecnosti veľmi nezvyčajné a neprijateľné pri iných zamestnaniach alebo pri podávaní rozličných výkonov. Dúfam, že sa to bude diať čoraz častejšie aj na iných pracoviskách).

Za mňa to bol zatiaľ najlepší kurz, aký som absolvovala a uvedomujem si, ako značne znižuje kvalitu online kurz, pretože naživo je to omnoho lepšie.

Získali sme tak ďalšie poznatky, ako priniesť koncept kurzov Školy zotavenia na Slovensko s hlbokým posolstvom.

Súčasťou kurzov sú aj certifikáty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *