Menu Zavrieť

Všetky kurzy Školy zotavenia sú BEZPLATNÉ. Môžete sa na ne prihlásiť cez online formulár, alebo osobne na študijnom oddelení, Hurbanovo námestie 5, Bratislava

každý

Pondelok09:00 -11:00

Knihomoli

Termín: 22.04.2024 (pondelok) od 17:30 – 19:00

Máte radi knihy? Ponorte sa do knižného sveta spolu so Školou zotavenia. Pripravili sme pre vás tak trochu netradičný knižný klub, ktorý sa bude odohrávať v pravidelnejších intervaloch. Inšpirujte sa spolu s nami nápadmi na knižné tipy, interaktívnymi úlohami a podnetnou diskusiou.  

Téma kurzu: Kniha, ktorú teraz čítam.

Ak chcete, môžete si priniesť svoju vlastnú knihu, je to dobrovoľné.

 

Odolnosť a zotavenie

Termín: 11.04.2024 (štvrtok) od 16:30 – 19:30

Fráza „to zvládame“ nie je žiadna samozrejmosť. Naša schopnosť prekonávať náročné situácie a znovu nadobudnúť rovnováhu sa volá odolnosť. Pozývame vás spoločne objavovať, čo odolnosť predstavuje v našich príbehoch, v ktorých situáciách je naša odolnosť testovaná a kde nachádzame zdroje odolnosti. Kurz vám prinesie príležitosť na chvíľu sa pristaviť pri vlastnej odolnosti a spoznať, akou dôležitou súčasťou procesu zotavenia je.

To zvládnem: Zastaň sa sám seba

Termín: 04.04.2024 ( štvrtok) od 16:30-19:30

Kurz je príležitosťou objavovať, v akých situáciách a akými rôznymi spôsobmi je možné zastať sa sám seba, svojich očakávaní a potrieb. Je priestorom pre vzájomnú inšpiráciu, zdieľanie nápadov a skúseností a určite si z neho odnesiete aj niečo pre seba.

Staraj sa o seba: Uč sa nové veci

Termín: 12.02.2024 (pondelok) od 15:00-17:00

Novými vedomosťami rastieme. Poďte sa pozrieť na spôsoby, ktoré vám uľahčia učenie a zistíte, že to môže byť aj zábava. Učíme sa celý život, preto je kurz určený pre všetky vekové kategórie!

Staraj sa o seba: Dobre Spi

Termín: 21.03.2024 (štvrtok) od 16:30 – 19:30

Vedeli ste, že lepší spánok môžete rôznymi spôsobmi podporovať? Tento kurz bude práve o tom, akými rôznymi spôsobmi môžete vykročiť v ústrety lepšiemu spánku. Bude priestorom pre zdieľanie skúseností s tým, čo nám k dobrému spánku pomáha a bude príležitosťou odniesť si inšpiráciu a nápady pre vlastné zaspávanie.

Kurz spolu s pridruženými témami patrí do série Staraj sa o seba !

Kvízový večer

Termín: 04.03.2024 ( pondelok) od 17:00-19:00

Pozývame Vás na kvízový večer plný zábavy a súťaženia! Príďte si vyskúšať svoje znalosti z rôznych oblastí a súťažiť o skvelé ceny. Môžete očakávať rôznorodé otázky, od klasických faktov až po nečakané prekvapenia, ktoré vám rozhodne rozprúdia mozgové závity.


Zotavenie

Termín: 25.1.2023 (štvrtok) od 16:00 – 19:00

Kurz je príležitosťou spoznať, čo je to zotavenie a objaviť tak novú perspektívu pre život s duševným ochorením alebo inou formou zraniteľnosti. Môže Vám priniesť nádej, že zotavenie je možné (že môže byť a bude lepšie), že je to individuálna cesta a že ju môžete mať vo vlastných rukách.  

Staraj sa o seba: Dávaj

Termín: 14.12.2023 (štvrtok) od 16:00 – 19:00

Sme tým, čo jeme? Alebo tým, čo máme? A čo ak sme tým, čo dávame? Alebo tým, čo pre iných znamenáme? 

Príďte na kurz spolu s nami objavovať, akými spôsobmi môžeme náš pocit pohody a vlastnej hodnoty posilňovať dávaním. Kurz bude priestorom pre zdieľanie rozmanitých spôsobov ako dávať, ako prispievať a ako niečo pre druhého znamenať. Môžete si z neho odniesť veľa inšpirácie – a rovnako veľa jej môžete do kurzu priniesť. 

 

Spomaľovací kurz: Zážitkové maľovanie

KURZ JE NAPLNENÝ – prihlásiť sa môžete ako náhradník.

30.11.2023 (štvrtok) od 17:00 – 19:00

Si kreatívny/a? Baví ťa maľovanie? Alebo chceš „utiecť“ od povinností všedných dní?
Pridaj sa k nám na kurz zážitkového maľovania. Nie je to maliarsky kurz, ale zábavná aktivita pre ľudí všetkých vekových kategórií. Táto podnetná aktivita vám spestrí voľnú chvíľu maľovaním, necháme preniknúť svoje umelecké JA a pomocou rôznorodých techník a pestrých farieb si vytvoríme príjemnú spomienku.

A že nevieš maľovať? To nevadí…po našom kurze sa bude cítiť ako Picasso každý.

To zvládnem: Práca

Termín: Pripravuje sa

Taký obyčajný deň v práci môže byť plný nástrah a stresujúcich zážitkov. Smalltalk v kuchynke, e-mail plný výkričníkov, alebo úloha „včera bolo neskoro“ dokážu zatriasť rovnováhou mnohých z nás. Na tomto kurze budete mať príležitosť spoznávať spôsoby a stratégie, ako si v práci udržiavať rovnováhu a pocit bezpečia. 

Staraj sa o seba: Stíhaj

24.11.2023 (piatok) od 13:30 – 16:30

Uponáhľaná doba, v ktorej žijeme nám dáva pocítiť, aby sme boli stopercentne výkonní a každý deň mali zahltený aktivitami. Nikto z nás však nie je stroj, ktorý podáva rovnaký výkon donekonečna.

Kurz je určený aj pre tých, ktorí majú veľa voľného času, ale nedokážu vyvíjať aktivitu alebo prísť na to, čo ich baví. Ale aj pre tých, ktorí si to chcú troška upratať, zároveň pre všetkých ktorých táto téma zaujma…

SúZvuk

Termín: Pripravuje sa

 

Spomaľovací kurz: Dýchaj

Termín: Pripravuje sa

Kurz je vhodný pre všetkých, ktorí by sa chceli dozvedieť viac o našom každodennom dýchaní. Nad ktorým ani veľmi nepremýšľame, skôr ho vnímame automaticky a pre tých, ktorých zaujala táto téma. Zážitkovou formou si ukážeme rôzne techniky dýchania a čo všetko dokážeme naším dychom – či už sfúknuť pierko, nafúknuť balónik, tvoriť hudbu alebo sa upokojiť.

To zvládnem: Verejné miesta

Termín: Pripravuje sa

Kurz prinesie príležitosť pri tom, ako nás verejné miesta a situácie, ktoré na nich zažívame, môžu nás robiť zraniteľnými. Prinesie však tiež skúsenosti, ako je možné zvládať a čo pri tom môže byť nápomocné.

Kurz je bezpečným priestorom pre zdieľanie a vzájomnú podporu, z ktorého si okrem inšpirácie odnesiete aj malé prekvapenie.

To zvládnem: Škola

Termín: Pripravuje sa

Mnohí vravia, že študentské časy sú tie najlepšie, avšak nie pre každého. Skúšky, deadliny, brigády, kamaráti, hobby…toto vśetko skĺbiť nie je vôbec jednoduché. Zhon, stres a vysoké ciele privedú do nekomfortu nejedného z nás. 

Do školy chodil každý. To však ešte neznamená, že zvládať ju je samozrejmosť. Na tomto kurze máš príležitosť byť vnímavý k tomu, čo Ťa v prostredí školy robí zraniteľným/ou a najmä spoznávať spôsoby a stratégie, ako si v škole udržiavať rovnováhu a pocit bezpečia.

Upozornenie:

Kurz je určený študentom stredných a vysokých škôl!

Spomaľovací kurz: Ozdob si svoj muffin

Termín: Pripravuje sa

V dnešnej uponáhľanej dobe často zabúdame spomaliť. Stále sa za niečim naháňame, plníme úlohy a zabúdame na oddych. Preto sme sa rozhodli vytvoriť sériu spomaľovacích kurzov, ktorých cieľom bude sprítomnenie, relax a chvíľka pohody. 

Zotavenie

Termín: Pripravuje sa

Kurz je príležitosťou spoznať, čo je to zotavenie a objaviť tak novú perspektívu pre život s duševným ochorením alebo inou formou zraniteľnosti. Môže Vám priniesť nádej, že zotavenie je možné (že môže byť a bude lepšie), že je to individuálna cesta a že ju môžete mať vo vlastných rukách.  

Staraj sa o seba: Rozhýb sa

Termín: Pripravuje sa

Viete čo spája ruky a nohy s hlavou? Áno, aj trup – ale najmä to, že pohybom vieme vplývať na to, ako sa cítime. Pozývame Vás na kurz, na ktorom môžete toto prepojenie objavovať a spoznať rôznorodé spôsoby, ako sa rozhýbať. A možno si z neho odniesť inšpiráciu a nápady pre prvý krok – k dobrému pocitu, pohode, alebo zotaveniu. 

Accordion title 1

This is a placeholder tab content. It is important to have the necessary information in the block, but at this stage, it is just a placeholder to help you visualise how the content is displayed. Feel free to edit this with your actual content.

Accordion title 2

This is a placeholder tab content. It is important to have the necessary information in the block, but at this stage, it is just a placeholder to help you visualise how the content is displayed. Feel free to edit this with your actual content.

Názov projektu: Škola zotavenia

Typ projektu: Dopytovo-orientovaný projekt
Trvanie projektu: od 05/2022 do 11/2023

ITMS2014+: 312081BTY9

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.


www.esf.gov.sk

www.employment.gov.sk