Menu Zavrieť

Kurz „Mozaika všedných dní“ – výsledok spolupráce tímov Škôl zotavenia

Znovu sme navštívili Prahu! „Mozaika všedných dní, každý kamienok má svoje miesto“ bol názov kurzu, ktorí sme v koprodukcii tvorili na stretnutí priaznivcov Škôl zotavenia v Prahe. Prvý deň sa niesol v znamení tvorby spoločného kurzu, ktorí sme v nasledujúci deň prezentovali. Po prezentácii sa uskutočnila diskusia s odborníkmi a verejnosťou.

Na spoločnom stretnutí priaznivcov Škôl zotavenia sme sa zamýšľali nad mozaikou všedných dní. Každý deň sa skladá z okamihov radostných, nešťastných alebo len všedných. Venujeme sa rôznorodým činnostiam. Môžu patriť medzi tie nepríjemné, ktoré musíme urobiť a nechce sa nám alebo činnosti, ktoré nám robia radosť. Tiež sú to aktivity, ktoré nám zovšedneli a nám sa do nich príliš nechce.

V tomto duchu sa niesol kurz „Mozaika všedných dní, každý kamienok má svoje miesto“, ktorý sme spolu s lektormi a peer lektormi Škôl zotavenia vytvorili za jeden deň. Príprava bola síce zdĺhavá, ale nápaditá a zábavná. Mali sme veľa priestoru pre kreatívnu časť kurzu. Chceli sme, aby účastníci boli, čo najviac v interakcii s lektormi a na záver si vzájomne podarovali odkazy s pozitívnymi posolstvami.

Náš tím, ktorý tvoril kurz, bol česko-slovenský. Aj vďaka tomu vznikali úsmevné situácie pri čítaní slovenských slov a hľadaní ich významu.

Každý z lektorov priniesol nápady na tvorbu kurzu. Musíme prezradiť, že vzniklo veľmi veľa podnetných nápadov. Do jedného kurzu by sa nezmestili, a to vytvára priestor prezentovať ho v rovnakej téme, a predsa inak.

Prezentácia kurzu sa uskutočnila na druhý deň v kaviarni Mlsná Kavka

Kaviareň Mlsná Kavka v Prahe ponúka okrem nápojov a jedál, predovšetkým duševnú pohodu a „zmysluplnú“ kávu. Je priestorom, kde sa môžu realizovať a pracovať ľudia so skúsenosťou s duševným ochorením. Preto sa tento podnik stal ideálnym miestom na realizáciu kurzu „Mozaika všedných dní, každý kamienok má svoje miesto“.

Pred začiatkom kurzu: Príprava prezentácie kurzu https://www.mlsnakavka.cz/

Počet účastníkov kurzov Škôl zotavenia býva väčšinou limitovaný a tvorí ho štandardne menší počet účastníkov (okolo 15 ľudí alebo menej). Je to najmä z dôvodu vytvorenia pocitu bezpečia. Zároveň tým ponúkame priestor diskusiu a na možnosť zapojenia sa každého účastníka do témy kurzu.

Po ukončení kurzu sa začala diskusia na tému konceptu Škôl zotavenia. Do diskusie boli pozvaní odborníci a priaznivci Škôl zotavení.

„Mozaiku všedných dní, každý kamienok má svoje miesto“ ponúkneme aj na Slovensku

Musíme skonštatovať, že kurz sa veľmi vydaril. Myšlienkou spoločnej koprodukcie Škôl zotavenia bolo vytvoriť univerzálny kurz pre všetky zúčastnené Školy zotavenia. Tešíme sa, že kurz „Mozaika všedných dní, každý kamienok má svoje miesto“ vám ponúkneme aj v našej Škole zotavenia na Slovensku.

Časť tímu pri tvorbe kurzu „Mozaika všedných dní, každý kamienok má svoje miesto“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *